مخروط بازار خراسان بجنورد بجنورد خراسان شمالی

مخروط: بازار خراسان بجنورد بجنورد خراسان شمالی گوشت مرغ جهاد کشاورزی حضرت قلی حیدری

گت بلاگز فضای مجازی عکس + ایمن‌ترین صندلی‌های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

دانشمندان در جریان آزمایشی از محل ایمن ترین صندلی های هواپیما اطلاع کامل تری به دست آوردند.

عکس + ایمن‌ترین صندلی‌های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ پنج سال پیش در سال 2012 میلادی گروهی از دانشمندان بعد از انجام آزمایشات و تحقیقات گسترده بر روی ایمن ترین صندلی های هواپیما دریافتند مسافرانی که در قسمت جلویی کابین مهم این پرنده غول پیکر خواهند نشست زیاد از دیگران در سنواح هوایی که در جلو هوایپما رخ می دهند دچار آسیب می شوند و یا جان خود را از دست خواهند داد.

آنها با بررسی ساختار و شکل هواپیماهای غول پیکر دریافتند که آناتومی هواپیما به گونه ای است که از مسافران و سرنشینان اگر در بخش های انتهایی و در پست بال های هواپیما بنشینند احتمال ضرب دیدگی آنها به مراتب کمتر و شانس زنده ماندنشان در سوانح بیش از دیگران خواهد بود، لیکن قسمت جلویی هواپیما و در اصطلاح دماغه آن در بروز حوادث احتمالی بیشترین فشار و آسیب را تحمل می کند.

تحلیلگران جهت یافتن ایمن ترین محل جهت استفرار در هواپیما درسال 2012 یک بوئینک 737 را که در بیابان های مکزیک دچار صانحه شده است بود را مورد تحلیل قرار دادند و دریافتند صندلی های A7 که نزیدک به دماغه بودند به بیش از 150 متر دورتر از محل اتفاق پرتاب شده است اند و در نتیجه جنانچه فردی بر روی این صندلی ها مستقر شده است باشد به طور قطع جانش را از دست داده است.

اما بعد از بررسی های گسترده و تحلیل های کارشناسی این گروه دریافتند با توجه به اینکه بیشترین سوانح هوایی در قسمت دماغه هواپیما رخ می دهد قسمت انتهایی این پرنده غول پیکر ایمن ترین بخش آن خواهد بود و از سویی دیگر به درب های خروج اضطراری نیز دسترسی ساده ترو سریع تری وجود دارد.

عکس + ایمن‌ترین صندلی‌های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

البته ذکر این توصیه مهم است که تنها در صورتی قسمت انتهای هواپیما از لحاظ ایمنی به دیگر بخش های برتری دارد که سانحه هوایی از بخش جلویی و دماغه رخ دهند در غیر این صورت تقریبا میزان ضرب دیدگی سرنشینان در هنگام این حوادث با نحو دیگری یکسان خواهد بود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صندلی | هواپیما | هواپیماهای غول پیکر | هواپیما | امن ترین نقطه هواپیما | صندلی های ایمن هواپیما | ایمنی در پرواز |

عکس + ایمن‌ترین صندلی‌های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

عکس + ایمن‌ترین صندلی‌های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog